Відпустка взимку: північ VS південь!

2018-12-12 13.07.53 copy

Глінтвейн на морозних вулицях Стокгольма проти Піна Колада на пляжі Таїланду. Прогулянки по засніжених фіордах проти сонячних ванн під пальмами. Погодьтеся, все звучить суперзаманливо? Спеціально для тих, хто просто зараз планує зимову відпустку за кордоном, журналістки реаліті «Заробітчани» поділилися історіями своїх подорожей. Настя Кошман – спекотними країнами, а Катя Сенченко –північною Європою.

Полетіти до Єгипту, щойно проб’ють куранти

2018-12-12 13.07.04 copy

«Найбюджетніший варіант для відпустки на півдні – Єгипет, – каже Настя Кошман. – У мене є один секретик, як урвати путівку з хорошою знижкою. Виліт у новорічну ніч завжди дешевший! Користувалася цим лайфхаком уже двічі. Мої рейси були 1 січня о четвертій годині ранку. Я встигала випити шампанського під бій курантів і прибігти в аеропорт. Так, уся моя компанія залишалася святкувати вдома, під ялинкою. Але подумайте самі! Вони прокинулися в обід 1 січня з купою немитого посуду, а я в цей час уже засмагала на пляжі з коктейлем. Погода в Єгипті у цей період непогана. Вдень по-літньому спекотно, ввечері прохолодно. Але плавати і засмагати можна. Дуже рекомендую спробувати дайвінг. Червоне море нереально красиве».

Влаштувати вояж по островах Таїланду

2018-12-12 13.07.09 copy

«До Таїланду багато хто літає за пакетними турами, як до Єгипту або Туреччини. Та особисто я вважаю це злочином! У мене є досвід поїздки в цю країну, яким із задоволенням поділюся. Я літала у Тай на 10 днів. Купувала заздалегідь авіаквитки і бронювала готелі на трьох різних островах. Прилетіла у Пхукет, провела там три дні. Після села на човник і перепливла за годину-півтори на острів Рача. Це острів із нереальної краси бухтою. Після Рачі перебралася ще на три дні на Пхі-Пхі. Це просто картинка з обкладинок журналів. Райське місце. Всі острови дуже красиві й чимось унікальні. Тому пролетіти стільки кілометрів і просидіти відпустку в одному готелі не має сенсу. З розваг пробувала дайвінг з акулами».

Вирушити на лакшері-канікули до Маямі

2018-12-12 13.07.33 copy

«Наступна порада для щасливчиків, які мають візу в США. Якщо взяти квитки заздалегідь (щонайменше за півроку), то переліт може бути цілком доступним. Мій переліт «Київ–Маямі, Маямі–Нью-Йорк, Нью-Йорк–Київ» обійшовся у 700 доларів. Якщо виключити Нью-Йорк, коштував би ще дешевше.

2018-12-12 13.07.27 copy

Маямі невеликий, і поруч із ним безліч таких же маленьких містечок. Я жила у Данія Біч, 15 хвилин від Маямі на машині, але там суттєво дешевше і житло, і продукти. А пляжі в таких містечках навіть крутіші! Харчуватися можна доволі бюджетно, якщо купувати їжу в супермаркетах».

***

До Норвегії по фантастичні види фіордів!

2018-12-12 13.06.58 copy

«У Норвегії я бувала двічі, – згадує Катерина Сенченко. – Як туристка і як «Заробітчанин» у відрядженні. Вигідно придбати авіаквитки можна з Польщі. Ми купували з Гданська до Ставангера за 40 євро. Житло рекомендую шукати у каучсерферів. На номери в готелях і апартаменти ціни захмарні. Це найдорожча європейська країна! Пам’ятаю, що літр молока у супермаркеті обійшовся нам у 90 гривень. А бургер і келих пива у звичайній забігайлівці – 500 гривень. Рекомендую брати щось для перекусів із собою. Горішки, шоколадки, вівсянку в пакетиках у літаку провозити можна! Моя думка: краще платити за враження, ніж за їжу.

Одягнули: святкові ID-обновки для Нового каналу і ведучі в кулях

До Норвегії краще їхати не в міста. В Осло, наприклад, нічого особливого не помітила. А от природа там просто неймовірна. Власне, тому ми вибрали переліт у Ставангер. Там досить близько фіорди. Потрібно доплисти до острова поромом, потім автобусом до туристичного маршруту. По ньому пройти 10 км і піднятися на гору. Звідти відкриваються шалені види! Море, фіорди… це місце має входити до 10-ти найкрасивіших місць планети».

Побути наодинці із собою у Фінляндії

2018-12-12 13.06.51 copy

«Столиця Фінлядії – Гельсінкі – мені сподобалася більше, ніж норвезький Осло. Дуже красиве місто. У ньому відчувається якась скандинавська сила. Гуляєш вулицями, і, здається, що зараз з-за повороту вийде лицар в обладунках. Старовинні будівлі, пам’ятники, вулиці вимощені бруківкою, приголомшлива набережна з колесом огляду. Все виглядає, немов на картинці.

Що подарувати дітям на свята? ТОП ідей від зірок ТБ

Якщо у вас не дуже з англійським, у Фінляндії про це можна не хвилюватися. У всіх туристичних точках вільно розмовляють російською через близькість до кордону.

2018-12-12 13.07.46 copy

Ціни в порівнянні з Норвегією відсотків на 15 нижчі, та все одно доволі дорого.

Якщо ви плануєте завести знайомство з місцевими – забудьте про цю ідею. Усі скандинави – типові інтроверти. Під час відрядження «заробітчан» я працювала на сімейній фермі оленярів. То  коли сімейство збиралося за обідом або вечерею, кожен сидів за окремим столом! І їдять вони виключно мовчки. Я ризикнула порушити тишу, і мені зробили зауваження, мовляв, у нас так не заведено».

Милуватися людьми і велосипедом подорожувати Швецією

2018-12-12 13.06.45 copy

«У Швеції неймовірно красиві люди. Усі ніби зійшли з обкладинок журналів. Ну такі гарні, що хоч очі собі виколи. А ще у них тотальне рівноправ’я – жодної дискримінації за статевою ознакою. На вулицях дуже часто можна зустріти ідеально красивих татусів з такими ж дітьми. Мами тим часом попивають винце у барах. Вихованням дітей займаються 50 на 50.

Про транспорт у Швеції в мене дві новини. Погана – проїзд дуже дорогий. А хороша – у Швеції дуже розвинена велокультура. Вони їздять на великах навіть взимку. Там із цим немає жодних проблем. Доріжки чистять, ніде ні льоду, ні снігу. Точок прокату в місті дуже багато.

2018-12-12 13.06.38 copy

У нас зі шведською молоддю дуже різні поняття про те, що модно. У нас, наприклад, заведено демонструвати свій достаток. Дорогі черевики або модний телефон – показник успішності. У них модна тусовка – це андеграундна вечірка на покинутому заводі. Там розливають саморобний пунш у паперові стаканчики. І це найгламурніші чуваки Стокгольма зі світу мистецтва або моди.

З безкоштовних розваг у Швеції раджу оранжерею в Ґетеборзі. Вона абсолютно приголомшлива – ти немов потрапляєш у декорації фільму «Індіана Джонс». Тропіки, кактуси, пальми. Красиві фоточки для Instagram гарантовані! Знайти дуже просто – вона розташована у центрі міста. Вхід вільний».

 Дивіться «Заробітчани» 2 сезон онлайн