Міжнародна асоціація визнання та захисту форматів FRAPA надала експертний звіт зі справи «Ревізор» vs «Інспектор Фреймут»

revizor6

Київ, 16 лютого 2016, – За запитом Нового каналу Міжнародна асоціація визнання та захисту форматів FRAPA надала свій експертний консультаційний звіт зі справи «Ревізор» vs «Інспектор Фреймут».

Цей міжнародний орган, створений для боротьби із проблемою крадіжок ТВ форматів, має 15-річний досвід допомоги розробникам форматів у відстоюванні своїх прав. Говорячи про захист телевізійних форматів у судах, фахівці з FRAPA вказали на уразливість і юридичну незахищеність цього об’єкту інтелектуальної власності, хоча сама практика купівлі-продажу форматів передбачає існування прав інтелектуальної власності на них.

«Ви не можете захистити ідею, але ви можете захистити формат», – зазначила у FRAPA, – «Якщо, наприклад, концепт гібридної сімейної автівки, створений компанією А буде вкрадений компанією Б, не тільки тим, що вона також вироблятиме гібридні сімейні автівки, а й тим, що вона буде використовувати таку саму технологію, такий самий унікальний колір для оновленої версії цієї конкретної машини і також найме на роботу інженера, який колись працював на компанію А, то багато юристів і суддів погодяться з тим, що це – крадіжка».

Також експерти з FRAPA оцінили, чи «Інспектор Фреймут» є копією формату «Ревізор», використовуючи інформацію (включаючи посилання на відео), надану Новим каналом. Вони дійшли до такого висновку: «Подивившись і проаналізувавши випуски “Ревізора” та “Інспектора Фреймут” з творчої, контентної та бізнес позицій, ми вважаємо, що сама концепція (перевірка і оцінка громадських місць і видача рекомендацій або відмов у рекомендації); драматургічна структура; загальне глядацьке враження; ведучий і його конкретна роль; повідомлення, на яке аудиторії потрібно зреагувати певним унікальним чином, можуть вважатися більш-менш ідентичними. На думку FRAPA, інакший реквізит і назва, які були використані 1+1, за словами Нового каналу, з творчої та бізнесової точок зору не створюють достатню різницю, що розглядати “Інспектора Фреймут”, як новий і відмінний формат».
В оцінці були використані такі джерела: FRAPA Report ‘Protecting Format Rights’ – 2011; інформація від Катерини Мороз, Директора юридичного департаменту ТОВ «Новий канал»; (**) Walter Arthur Copinger ‘The law of Copyright in works of Literature and Art.’

Повний текст звіту Міжнародної асоціації визнання та захисту форматів FRAPA за запитом Нового каналу щодо справи «Ревізор» vs «Інспектор Фреймут» українською та англійською (мовою складення звіту) мовами можна знайти тут.

Про FRAPA

У квітні 2000 року, маленька група піонерів індустрії форматів зустрілася у Каннах, щоб обговорити створення міжнародного органу для боротьби із проблемою крадіжки ТВ форматів, що наростала. Ця група, зібрана зі всього світу, погодилася, що потрібно діяти: так виникла ідея створення Асоціації визнання та захисту форматів (FRAPA). Цілі новоствореної асоціації були заявлені такі: «FRAPA має на меті забезпечення того, щоб телевізійні формати поважалися індустрією і були захищені законом як інтелектуальна власність». За 15 років існування FRAPA безупинно працювала для просування захисту і визнання форматів і для того, щоб допомогти розробникам форматів відстоювати свої права.

Відмова від відповідальності. FRAPA у свої цілісності, її співробітники або представники не можуть нести відповідальність у будь-якому вигляді за будь-яку надану інформацію або послугу.